вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia drewniane w mgnieniu oka się niszczą i mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od odpowiedniego i starannego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego uzależniony jest wynik finalny własnych prac. Przed użyciem produktów do osłony oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa kluczowe jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić następne amalgamaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten wariant płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji w związku z tym dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий